Przepis na projekt

Przepis na projekt to kompleksowy i na bieżąco aktualizowany i uzupełniany program szkoleń dotyczących sporządzania i przygotowywania wniosków o granty. Dzięki udziale w kolejnych szkoleniach zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, dzięki której będziesz efektywniej tworzyć projekty i pisać wnioski.

Przepis na projekt 1

Jest to szkolenie skierowane przede wszystkim do osób, które wcześniej nigdy nie pisały projektów, stąd szeroki zakres treści ogólnych, pozwalających zrozumieć logikę projektową i specyficzny język. Dlaczego uważamy to za najważniejsze? Ponieważ jeśli zrozumiemy ogólne zasady i będziemy potrafili odpowiednio pokierować procesem pisania projektu, to nie będzie miało znaczenia pod jakie granty ten projekt piszemy. Pamiętajcie, że przepisy się zmieniają – ważne by umieć się dostosować!

Przepis na projekt 2 - zadania publiczne

Macie okazję skorzystać ze szkolenia dotyczącego pozyskiwania funduszy z Urzędu Marszałkowskiego a także z powiatu czy gminy.
 
Dowiecie się jakie są zasady przyznawania dotacji z budżetu województwa, powiatu czy gminy dla organizacji pozarządowych oraz jak wypełnić ofertę realizacji zadania publicznego. Poznacie zasady formułowania celów i rezultatów oraz jakie są najczęściej popełniane błędy w ofercie i jak ich unikać. Popracujecie nad opisem działań, budżetem i harmonogramem projektu. Krótko mówiąc dowiecie się wszystkiego co potrzebne by napisać dobry wniosek o dofinansowanie!

Przepis na projekt 3 - budżet

Jak prawidłowo skonstruować budżet przedsięwzięcia, by był narzędziem przydatnym i nie powodował problemów podczas realizacji.